KONST / Oljemålningar / Oljemålning 15816271
nr 1581 6271
Torsten Löwgren
(1903-1991), Sverige
Oljemålning, Blomsterstilleben. Signerad, daterad 1941pannå, 39x30 cm, yttermått inklusive ram: 50x40 cm
Kondition: skadad duk
Torsten Löwgren, svensk målare född i Gävle 1903, död 1991.
Utrop:
600 kr
Såld:
100 kr
måndag 27 november 2023
kl 20:32:12
27/11 17:28:10
Torsten Löwgren
Läs mer om Torsten Löwgren